Dani jabuka, dani zdrave hrane 3

Dan jabuka obilježava se 20. listopada. Učenici 2.k i 4.k razreda sa svojim su učiteljicama osmislili integrirani dan, a vezan je uz provedbu eTwinning projekta „Dani jabuka, dani zdrave hrane 3“, autorice Sandre Vuk.

24. listopada 2023. učenici su provodili različite aktivnosti. Nakon prezentacije, učenici su oprali jabuke, gulili ih i ribali te u suradnji s kuharicom Magdalenom Sekulić napravili štrudlu koju su kasnije degustirali.

Nakon toga, svaki je učenik odabrao svoju jabuku, a za koju je dobio istraživački listić. Učenici su trebali nacrtati jabuku, prepoznati sortu, boju, kušati jabuku, prebrojati sjemenke, istražiti pluta li jabuka ili tone u vodi, kolika je visina jabuka i opseg. Sve te aktivnosti radili su po stanicama u učionici.

Druga aktivnost bila je rješavanje radnog listića - kroz labirint pronaći put do jabuke!

Uslijedila je degustacija štrudle i pravljenje smoothieja, igre „Milijunaš“ i „Tko će prije do cilja?“ koje su učenici igrali u skupinama. Posljednja aktivnost bila je pisanje akrostiha čija je tema - jabuka. Pjesmu su učenici čitali pred svima te smo odabrali najuspješnije uratke.

Sretni i zadovoljni otišli su svojim kućama.

Voditeljice aktivnosti: Marija Pišonić i Julijana Kolundžić, učiteljice

objavio: Marija Golemović   datum: 6. 11. 2023.