30. susret mladih pjesnika Slavonije i Baranje

Učenici naše škole: Luka Stažić (7.a), Tomislav Alaber (6.a), Klara Krijan (6.k) i Iva Ana Bertolović (5.k) svojim nagrađenim pjesmama sudjelovali su, zajedno s učiteljicom-mentoricom Svjetlanom Milašin, na „30. susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje“ u Cerniku. Ova lijepa dječja pjesnička manifestacija svake se godine održava pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH u Cerniku, živopisnom mjestu pokraj Nove Gradiške. Bio je to 30. susret, posvećen svim utemeljiteljima ove lijepe manifestacije.

Učenici i učiteljica pri dolasku su lijepo dočekani i prihvaćeni. Nakon prijema svih sudionika, uslijedilo je otvaranje Susreta i podizanje zastave, zatim blagoslov gvardijana cerničkog samostana upućen svima.

Potom su gosti pozvani u obilazak prekrasne cerničke crkve posvećene svetom Petru apostolu i posjet biblijsko-arheološkom muzeju u samostanu koji čuva važne i vrijedne dokumente iz povijesti kršćanstva. Nakon toga domaćini su nam priredili lijep program u školskoj dvorani gdje su nagrađeni učenici izražajno krasnoslovili svoje pjesme, ukupno 40 nagrađenih pjesama iz 22 škole štokavskog govornog područja.

U komisiji za izbor najljepših pjesama bile su pjesnikinja Evica Kraljić, prof. Vjekoslava Bagarić te profesorica i spisateljica Đurđica Stuhlreiter.

Veselje nam je upotpunila još jedna nagrada! Klarina pjesma je, između 40 odabranih pjesama, izabrana u krug 5 najljepših pjesama ovoga Susreta. Bila je to lijepa vijest, kako za našu Klaru, tako i za nas!

Svi nagrađeni učenici, kao i njihovi mentori, potom su dobili priznanja i poklone.

Ovako lijepo ozračje nastavilo se i ručkom u cerničkom društvenom domu.

Svima želimo još lijepih, vedrih i poticajnih stihova i riječi, kako bismo ih mogli pokazati i na sljedećem Susretu!

Svjetlana Milašin

objavio: Marija Golemović   datum: 29. 11. 2023.