Obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Slav. Kobaš

Dana 17.10.2024. godine  u Područnoj školi Slavonski Kobaš  održan je prodajno - izložbeni sajam povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

U holu škole, su postavljeni štandovi koje su uredili učenici plodovima jeseni i roditelji  koji su pripremili ukusne i slasne domaće kiflice, pogače, kruh i razne kolače. Prodajom proizvoda provedena akcija Zajedno srcem gdje su prikupljena sredstva za učenike u potrebi. U akciju je bio uključen i štand učeničke zadruge „ Suncokreti“ na kojemu su posjetitelji su mogli vidjeti i kupiti njihove proizvode : krušne mrvice, čips od jabuke, makrame, bookmarkeri, privjesci, biokozmetika i sl. .

Vjeroučiteljica područne škole napravila prodajni štand  izrađenih narukvica čija su sredstva namijenjena za Marijne obroke.

Učenici su izveli kratak svečani program . Ujedno je predstavljena i nova školska blagovaonica, koja se sastoji od novih 11 stolova i 44 stolice . Oprema je nabavljena na inicijativu Ogranka Matice hrvatske u Slavonskom Kobašu, a uz financijsku pomoć Općine Oriovac.

Na Danima kruha i otvorenju blagovaonice  pristuni su bili načelnik Općine Oriovac Antun Pavetić, predsjednik Općinskog Vijeća Matija Jošić, predsjednik Ogranka Matice hrvatske Slavonski Kobaš  Josip Jagodar ravnateljica OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević“ Jasna Vidmar, te župnik Goran Kovačević koji je na kraju programa blagoslovio sve prisutne.

Zahvaljujemo i svim posjetiteljima i gostima koji su podržali ovu manifestaciju.

Nositeljica aktivnosti, voditeljica područne škole

učiteljica Terezija Ferić

objavio: Luka Vilajtović   datum: 24. 10. 2024.

« Listopad 2024 »