U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić

Učenici naše škole (1-4.razreda)posjetili su 7.travnja 2014. Slavonski Brod i uživali u svijetu bajki i mašte.

Drugi razredi, matične i obje područne škole, imali su priliku razgovarati s Gitom iz Ivaninog romana “ Čudnovate zgode šegrta Hlapića“. Bili su u Gitinoj pričaonici,  te na likovnoj radionici u Gradskoj knjižnici. Nakon susreta s Gitom pogledali su kazališnu predstavu „Regoč“ u brodskoj kazališnoj dvorani  i posjetili izložbu likovnih radova u galeriji Becić gdje su izloženi radovi i nekih učenika naše škole. Učenici su zadvoljni prepričavali sve što su čuli i vidjeli taj dan. Zaključili su kako bi opet željeli ići na slična događanja.

učiteljica Đurđica Kuleš

''U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić''

Dana 7.4.2014.g.učenici naše škole,Matične škole Oriovac.PŠ Slavonski Kobaš i PŠ Brodski Stupnik,  bili su u Slavonskom Brodu,  na manifestaciji''U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić''.

Učenici,od prvog do četvrtog razreda,imali su prilike vidjeti razne priredbe,radionice i izložbe u gradu.

Najveći  događaj bio je u Kazališno-koncertnoj dvorani'' Ivana Brlić Mažuranić'' gdje se održala Glazbeno - scenska čarolija "Regoč",prema motivima bajke Ivane Brlić Mažuranić.

Radi se autorskom uratku redateljice Dubravke Zrnčić Kulenović, koreografa Branka Bankovića i šezdesetak učenika brodskih osnovnih škola koji su aktualizirali priču o Regoču, Kosjenki i Zlovodi koji uništava svijet.

Predstava je pokazala da  ''Priče iz davnine'' mogu uskladiti tradiciju s elementima modernog i suvremenog svijeta.  Početak nas je uveo u bajkoviti svijet vila gdje smo upoznali Kosjenku, zatim njene avanture, ali i suvremene probleme današnjice-zagađeni i onečišćeni okoliš.

Predstava je kroz pjesmu, ples i bajkovitu i čarobnu scenu oduševila naše učenike,ali im je i poručila  da je važno baviti se sportom, voziti bicikle, romobile... i čuvati planet za generacije koje dolaze.

(U prezentaciji su fotografije...)

(Emica Pišonić,dipl.učiteljica)

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 9. 4. 2014.