Smotra plesnog stvaralaštva ''7.korak''

SUDJELOVANJE NAŠE ŠKOLE NA SMOTRI  PLESNOG STVARALAŠTVA  ''7.KORAK''

KKD Ivana Brlić Mažuranić  Slavonski Brod,  25.2.2016.g.

Smotra plesnog stvaralaštva i natjecanja u aerobiku učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije ''7.KORAK'' je smotra godišnjeg postignuća učenika u programima izvannastavne aktivnosti ples i aerobna gimnastika.

Smotra je uvrštena u program manifestacije Kazališno-koncertne dvorane ''IBM'' 13.Dani plesa u čast Miji Čorak Slavenskoj.

S ponosom ističemo kako je naša škola imala dvije skupine u programu Kreativni ples: skupina Maslačak (MŠ Oriovac) i skupina  Blue Stars (PŠ Brodski Stupnik).  Tema smotre bila je godišnja doba.

Voditeljica skupine Maslačak, učiteljica RN Nataša Đuričić, osmislila je sa svojom skupinom prizore  proljeća – buđenje proljetnica.

Skupina iz PŠ Brodski Stupnik osmislila je koreografiju za godišnje doba ljeto- morska priča s obale mora.

Obje skupine pohvaljene su za prostorne i grupne odnose koreografskog prikaza (kriteriji Kreativnog plesa) od strane Prosudbenog tima.

Tijekom dana  učenici su imali tehničku probu te Smotru na kojoj su svoju koreografiju izveli pred Prosudbenim timom kojeg čine Ilijana Lončar (plesna umjetnica, Požega) i Ivančica Janković (plesna pedagoginja iz Škole suvremenog plesa Ane Maletić iz Zagreba).

Za četiri programske discipline (kreativni ples, plesna tehnika ,aerobika  i slobodni plesni stil) prijavljeno je 275 učenika iz Brodsko-posavske županije.

Iz naše škole nastupilo je ukupno 30 učenika (MŠ Oriovac 15 i Pš Brod. Stupnik 15 učenika.)

Osim učiteljica voditeljica, u pratnji su bile Katarina Šoštarić i Antonija Hrvojević (roditelji pratitelji) kao velika podrška i pomoć tijekom cijelog dana trajanja Smotre.

Plesna revija u KKD ''Ivana Brlić Mažuranić'' održana je u 18 sati pred punom dvoranom (roditelja učenika i gostiju).

Naša škola sudjelovala je i u Organizacijskom odboru smotre,a voditeljice su bile  i koordinatorice tijekom tehničkih proba i plesne revije. Voditeljice, svaka skupina i škola dobili su zahvalnice za sudjelovanje.

Čestitke svima na uspješnoj prezentaciji naše škole u još jednom projektu!

Emica Pišonić,dipl.učiteljica

(Voditeljica INA Kreativni ples , PŠ Brodski Stupnik)

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 2. 3. 2016.