U sjecanju Zdravko Ćosić

Proslo je  deset godina od kako nas je napustio slikar voda i pejsaza, mijena vremena i ljudi, Kobasanin Zdravko Cosic. Kroz svoje plodonosno stvaralastvo stvorio je vise od tisucu slika u tehnici ulja, akvarela kao i crtackog ugljena. Slike mu se nalaze na svim kontinentima u galerijama svijeta , kao i privatnim kolekcijama.Jedini je dobitnik nagrade za ekoloski stav i briznost za prirodu, u Americi,,- Albert Einstein, a odlikovao ga je i predsjednik Franjo Tudjman za nesebicanu domoljubnost tijekom ratnih devedesetih koje je proveo na prvoj crti bojisnice, u najdrazem Kobasu.

Kroz predavanje i obilazak rodne kuce, te sa savskih motiva koji su ga toliko inspirirali, mi ucitelji upoznali smo ovog velikog sina zavicaja,cijenjenog na hrvatskoj i svjetskoj umjetnickoj sceni . Uz prigodnu izlozbu u skoli i djecje stvaralastvo , uciteljica likovne kulture nastoji siriti  spoznaje o ovom velikom covjeku,koji je trazio svjetlo i ljude svjetlokaze i tome posvetio svoju dusu u potpunosti.
Beskrajno hvala i pokoj mu vjecni! U nasim mislima i radu itekako ce zivjeti!

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 17. 3. 2016.