MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE – 16. 11. 2016.

Tolerancija je nešto što se uči svakoga dana, što prenosimo djeci u raznim oblicima, no Međunarodni dan tolerancije uvijek posebno naglasimo i obilježimo.  Raznovrsnim aktivnostima obilježili smo toleranciju na razini cijele škole, u svim razrednim odjelima, kroz cijeli tjedan.

Učenici od 1. do 3. razreda su gledali animirani film Balto u kojem je metaforički prikazana tolerancija i prihvaćanje razlika, nakon čega su imali pisani zadatak.

Učenici 4. , 5. i 6. razreda su na satu razrednika poslušali predavanje i pogledali prezentaciju o toleranciji koju su izradile učenice iz 8. a razreda Lara Gubić i Lorena Krištija. Spomenute učenice su, iz prisustvo psihologinje, svoj rad i prezentirale učenicima te nakratko preuzele ulogu nastavnika.

Učenici 7. i 8. razreda su pogledali dokumentarni film Oblak, film koji realno i vjerodostojno prikazuje život Luke Ritza, kao i život njegovih bližnjih nakon njegove smrti. Luka Ritz ubijen je jer je bio drugačiji! Film je na učenike djelovao poticajno  te su u još većoj mjeri shvatili da je naše bogatstvo upravo u različitostima!

Učiteljica Alena Martinović Mileusnić je na nastavi likovne kulture s učenicima izrađivala  radove kojima je također naznačen i obilježen Međunarodni dan tolerancije, a radovi su vidljivi svim učenicima u holu škole.

Također želimo istaknuti da su dvije učenice poslale svoje radove na natječaj, a to je literarni rad „Je li moja riječ opasno oružje?“ učenice Maje Kaurin i strip  „Bitno je očima nevidljivo“ učenice Dajane Ivčić. Učenice su pod mentorstvom psihologinje izradile odlične radove koji su sudjelovali u natječaju Foruma za slobodu odgoja „Oboji svijet“. Srha samog Foruma i natječaja je svakako promicanje tolerancije i nenasilja.

objavio: Emica Andrijević   datum: 29. 11. 2016.