Likovni natječaji - 2023.

Tijekom školske godine,  na nastavi LK i Ine - Likovna skupina  sudjelujemo u različitim likovnim natječajima.
2023. godine , u sklopu manifestacije - u Slavonskom Brodu “ U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić” tema je bila - Ivana u svojim bajkovitim svjetovima.

Predstavili su nas Mia Vuković iz 5a sa slikom “Vlatko je pronađen” koja se referira na priču - Ribar Palunko i njegova žena, te Tomislav Alaber sa slikom Ivane uz likove Domaćih iz Šume Striborove.

Oš “Grigor Vitez”-Sv Ivan Žabno organizira 5. Balogijadu  u spomen na učitelja Likovne  kulture, slikara, ilustratora, kipara  i književnika   Zvonimira Baloga.  Poslali smo radove inspirirane pjesmom -Igra  autorice Melani Kolundžić, kao i Klare Krijan, 5k.

Pjesmu Dječje cipele ilustrirale su  Marta Prčić, Tena Čakarić , Lana Galinović i Ana Lužanac,5k.

Takodjer su poslani radovi učenica 4.og k   -Zare Jagodar, Ane Pavlović i Ive-Ane  Bertolović.
Trgovacki centar -Kaufland k.d. raspisao je natječaj pod temom-Reci neću hrani u smeću! Na radu trebalo je prikazati što više iskorištavanja voća i povrća.    Bilo je izazovno osmisliti odgovarajuće prikaze jer se hrana u našim domovima ne baca. Ostaje za drugi obrok ljudima ili životinjama, kompostira se, pravi smootie..
Sjetili smo se da bi se mogla jos vise iskoristavati  sušenjem u krušnoj peći i spremanjem tako dehidriranog voća i povrća.
Radili su učenici 6k. Odabrali smo rad Lucije Pišonić i poslali ga u centralu Kauflanda u Zagreb.
Nagrada za najbolje radove je dostava voća i povrća za sve učenike škole 1x tjedno za iduću školsku godinu.
Probrani radovi će bit postavljeni za glasanje u podružnicama Kauflanda.
U nadi smo da će i Lucijin rad biti postavljen za glasanje, a tada će trebat svaki glas.

Radove uglavnom rade učenici 5.og i 6.og razreda jer su stariji preopterećeni drugim obavezama.
Priredila učiteljica Likovne kulture
Alena Martinović Mileusnić

objavio: Emica Andrijević   datum: 7. 5. 2023.