Retrospektiva zimskih izložbi

Dugačak  je niz godina u kojima smo se veselili zimi kroz vedri  kolorit snježnog ugođaja pričajući kistom priče inspirirane pjesmama D.Tadijanovića,  pričama I.B.Mažuranić i drugih zavičajnih pjesnika .

Događale  su  se zimske izložbe dječjih likovnih  radova učenika OŠ  naše županije, u organizaciji  Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda , u Likovnom salonu Vladimir  Becić na Korzu , krajem godine a početkom zime.

Pri tom treba znati da je ovaj slavni hrvatski i brodski  slikar imao djedovinu upravo u Oriovcu, te da njegov oriovački hrast stoji u Modernoj galeriji danas , te je svakako velika čast  za jednog učenika izlagati u salonu koji nosi njegovo ime.

Izložbe su imale i inspirativne nazive: Zlatna pruga snježna neba, Polje milosrđa, Bjelina snenih livada, Snježno-srebrni biserni dragulji, Bijela zimska jutra, Bijela zimska noć, Snježne smrznute zvjezdice, Prvih pahulja let…

Lijepo se sjetiti svih tih brojnih generacija i stvaralačkih ostvarenja  visoke kvalitete  koji sada čine jedinstvenu zbirku Dječjeg odjela GUGSB. Ispunjava ponosom i radošću.

Djelo je nagrada ili kazna za način koji si  radio.

Puno nagrada je stiglo u našu školu tijekom gotovo dva desetljeća stvaranja , u razrednu  a nadasve u predmetnu nastavu. Nismo  bili zadovoljni samo sudjelovanjem, uvijek smo težili i najvećem uspjehu.

Ostali su nam kalendari i priznanja s radovima i imenima nagrađenih  te lijepa sjećanja.

Počelo je sve početkom ovog tisućljeća, a završilo  početkm zime 2017.g.

Počelo je s Marijom Rendić, našom sadašnjom profesoricom matematike i njenim samostanom uz Savu.

Nizali su se : Anamarija Andrić, Karmela Posavac, Branka Marceković, Antonija Jelić, Lucija Beronja, Jelena Šoštarić; Marija Zulić ,Ozana Mitrović, Ana Galović, Monika Šarac , Marijana Matok; Toni Pišonić, Jelena Milić, Mirajna Žalac, Aleksandra Živanić, Josipa Bobošević, Petra Jagodar, Dvina Dobrić…. Neke od njih i više puta.

Hvala svim mojim dragim učenicama/cima koji su puni entuzijazma  stvarali i  kroz divotu rada osjetili blaženstvo rasta i blagoslov ispunjenja kada je djelo završeno.

Dobro proživljeni danas

U sretni san pretvorit će jučer,

A svako sutra u slutnju punu nadanja.

Stog dobro zagledaj se u ovaj dan!     Kalidase (Pozdrav zori)

U prilogu možete pogledati prekrasne slike zimskog ugođaja učenika naše škole kroz brojne godine.

U nostalgičnom, ali sretnom raspoloženju lijepo pozdravljam sve čitatelje ovog zapisa.

Učiteljica LK

Alena Martinović Mileusnić

objavio: Alena Martinović Mileusnić   datum: 19. 2. 2018.